Tribotehnisko līdzekli TRENOL

Tribotehniskā “TRENOL” sastāva izstrādes vēsture

Tribotehniskais satāvs “TRENOL”.

Ļoti interisants ir fakts, ka tribotehniskā sastāva “TRENOL” pamatkomponenta brīnišķīgās īpašības – serpentīna (Mg3[Si2O5](OH)4) minerāla pulveris – pilnīgi nejauši bija atklāts pagājušā gadsimta 60-tajos gados PSRS. Kolas pussalā superdziļa urbuma urbšanas laikā speciālisti saskārās ar mīklainu fenomenu: strauji samazinājās urbju nodilums. Šīs parādības izpētes gaitā arī bija noskaidrots, ka uz griezējasmeņiem, izejot caur serpentīna slānim, veidojas kompozīta metālkeramiska struktūra, kurai piemīt ļoti augsta stiprība un nodilumizturība.

Laika gaitā informācija par šādu serpentīna īpašību radīja ne mazums leģendu par “burvju pulveri”, kurš atjauno nodilušus mehānismus un, kas pats galvenais, pagarina dzinēju darba resursu. Tā kā tajos laikos automašīna bija, pirmkārt, greznība, bet tikai pēc tam pārvietošanās līdzeklis, automīļi darīja visu, lai iegūtu serpentīna pulveri.

Kādā brīdī, tribotehniskās serpentīna īpašības ieinteresēja militārpersonas. Viņus ieinteresēja nevis motoresurss, bet gan tehnikas dzīvotspēja ekstremālos apstākļos. Zinātniekiem tika uzstādīts uzdevums izstrādāt iekšdedzes dzinēja apstrādes metodes, kuras ļautu eļļošanas sistēmas bojājuma (lode, šķemba, avārija) gadījumā nobraukt bez eļļas dažus simtus kilometru. Pētījumu rezultāts pārsteidza. Izrādījās, ka pēc tribotehniskās apstrādes ar serpentīnu, mašīnas ne tikai veiksmīgi nokļuva līdz bāzei, bet tam, pat mēnešiem, nebija nepieciešama motoreļļa.

Starp citu, tālākie pētijumi uzrādīja, ka tribotehniskā apstrāde ar serpentīnu var būt veiksmīga tikai tad, ja tiek izmantota noteiktas kvalitātes izejviela. Šādas kvalitātes produkts bija tikai dažās ieguves vietās, tāpēc tas bija liels deficīts.

Serpentīna tribotehnisko īpašību izpēte turpinājās arī pēc PSRS sabrukuma. Tā parādījās tribotehniskais satāvs “TRENOL”, kurš arī šodien ir pats efektīvākais starp remonta-atjaunojošajiem sastāviem.

Ražošanas kompānija “Golden Ist Way” daudzu gadu garumā to pilnveidoja un izmēģināja, kā arī meklēja augstākās kvalitātes serpentīna avotus. Tāpēc tirdzniecības marka “TRENOL” - tā ir uzticama tribotehniskās apstrādes nevainojama rezultāta garantija.